Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Zoo w Poznaniu – czy to dobra atrakcja dla dzieci i dorosłych?

Zoo w Poznaniu – czy to dobra atrakcja dla dzieci i dorosłych?

Dodane 19 sierpnia 2019

Jadąc gdzieś wypocząć szukamy miejsc gdzie możemy się dobrze pobawić i spędzić miło czas. Poznań to właśnie takie miasto, które jest otwarte na turystów. Jednak szczególną uwagę wczasowiczów przyciąga okoliczne zoo, a dlaczego?

Poznańskie zoo – podstawowe informacje

Zoo w Poznaniu dzieli się na dwa ogrody zoologiczne, które razem tworzą jedną całość.

Stare zoo – to jedno z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Powstało w 1874 roku i trwa do dzisiaj. Przez ten okres mimo licznych wojen, zoo przetrwało. W tym czasie zwiększała się też liczba zwierząt, która urozmaiciła to miejsce. Stare zoo Poznań nie słynie tylko ze zwierząt ale także ze starych budynków, które tworzą zabytkowy charakter świadczący o czasach powstawania ogrodu. Stare zoo umiejscowione jest w samym centrum miasta, co świadczyło o niemożliwości dalszego rozwoju. W efekcie stare zoo w Poznaniu stało się parkiem gdzie wejście do niego jest bezpłatne. Zwierzęta jakie znajdują się na terenie ogrodu to przede wszystkim zwierzęta gospodarskie, ptaki, gady, płazy czy ryby. Chociaż oferta jest ograniczona to i tak warto odwiedzić to miejsce ze względu na jego historię.

Nowe zoo – zostało stworzone w 100 rocznicę otwarcia starego zoo. Ogród położony jest na Białej Górze w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Krajobraz pełen zieleni jest atutem panoramy miasta. Miejsce to nie tylko odzwierciedla naturalny świat zwierząt ale także przybliża ludziom piękno przyrody. Nowe zoo w Poznaniu jest drugim największym ogrodem zoologicznym w Polsce i słynie z kolekcji ptaków drapieżnych i sów. Oprócz tych stworzeń znajdują się tam: zebry, żyrafy, słonie, tygrys syberyjski, wielbłądy, małpy oraz wiele innych zwierząt z różnych zakątków świata. Wiele zwierząt znajdującym się w poznańskim zoo objęta jest Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych. Aby poobserwować zwierzęta można chodzić pieszo lub podróżować kolejką parkowo-ogrodową.

Dodatkowe informacje

Obydwa ogrody zoologiczne w Poznaniu: Stare zoo zarówno jak i Nowe otwarte jest przez wszystkie dni w roku. Stare zoo znajduje się przy ulicy Zwierzynieckiej 19, a wejście do niego jak już wspominaliśmy jest bezpłatne. Chociaż za wstęp do działu zwierząt zmiennocieplnych trzeba ponieść koszty w wysokości od 6 do 8 złotych. Natomiast wejście do Nowego zoo w Poznaniu położonego przy ulicy Kaprala Wojtka nr 3 ma zróżnicowane ceny, zależą one w jaki dzień chcemy się wybrać do zoo, w jakim miesiącu i jaki chcemy bilet. Organizowane są również promocje na bilety, które zachęcają ludzi do zwiedzania. Szczegółowy cennik znajdziecie poniżej:

Jeśli chcesz kupić bilety to nie musisz stać w kolejce, już teraz możesz to zrobić przez Internet. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie.

Jeśli jesteście w Poznaniu i chcecie spędzić beztrosko czas z rodziną przyjdźcie do zoo w Poznaniu. Panuje tu świetna atmosfera dla osób, które chcą odpocząć od nowoczesności miasta. Możecie nie tylko nacieszyć oczy zielenią ale także poznać nowych członków naszej zwierzęcej rodziny. Stare i Nowe zoo Poznań zawsze otwarte. Serdecznie zapraszamy!