Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Oferta dla grup

Oferta dla grup

Przekaz historyczny bywa czasem trudny w odbiorze. Odwiedzając Blubry 6D wysłuchacie dwóch legend związanych z dziejami Poznania, opowiedzianych nieco z przymrużeniem oka. To opowieści, w których fakty przeplatają się z wydarzeniami fantastycznymi. Ten baśniowy charakter sprawia, że brzmią one jak jedne z wielu bajek z morałem, które w dzieciństwie niejednego z Was tuliły do snu.

Witajcie w Pyrlandii!

Blubry 6D Muzeum Poznań – atrakcje dla dzieci – zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym wraz z opiekunami w podróż po dawnych dziejach Poznania.

Lektor w języku polskim, angielskim, niemieckim lub hiszpańskim przeniesie Was do barwnego świata poznańskich legend. Poznacie Bolka i roztrzepanego kuchcika, dowiecie się czy mury Poznania udało się uratować przed najazdem wroga i dlaczego na ratuszowej wieży mieszkają dwa koziołki. Wszystko to w anturażu trójwymiarowych malowideł, których piękno w pełni docenicie włożywszy okulary z efektem 3D. Zobaczycie półtorametrową makietę poznańskiego ratusza, poczujecie zapach świętomarcińskich rogali i powiew wiatru. Usłyszycie charakterystyczną gwarę poznańską, spotkacie ruchome postaci, a Wasze kroki spowije tajemnicza mgła.

Tej, bździągwy i szczuny!

Atrakcje dla dzieci Poznań – doświadczycie mnóstwa pozytywnych emocji. Swoimi wrażeniami możecie dzielić się na głos, bez zbędnego skrępowania. Chcemy, byście niezależnie od wieku poczuli się beztrosko, jak dzieci.

W każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy. Ile prawdy jest w naszych poznańskich legendach możecie przekonać się odwiedzając Blubry 6D. Podczas seansu wprowadzamy do świata poznańskich legend oraz gwary poznańskiej.

Seans dla grupy zorganizowanej trwa ok. 30 minut.

  • blubry6d
  • blubry6d
  • blubry6d

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z GWARY POZNAŃSKIEJ – Tej, Wiaruchna! Witajcie na naszym fifnym fyrtlu!

Gwara poznańska

Warsztaty

Gwara poznańska należy do jednych z bardziej charakterystycznych gwar w Polsce. Gwarą mówi się nie tylko w samym Poznaniu ale i okolicach. Różne jej odmiany można usłyszeć w całej Wielkopolsce. Warsztaty mają przybliżyć dzieciom kulturę wielkopolską, ze szczególnym uzwględnieniem gwary. Głównym cele jest uświadomie uczestnikom w jak wyjątkowym regionie żyją i zaszczepienie miłości do wielkopolskiej tradycji.

Podczas warsztatów dowiecie się:

  • Co to jest gwara?
  • Skąd się wzięła?
  • Kto jej używa?
  • Jakie słowa należą do gwary?

Zajęcia realizowane są podczas przejścia naszym trójwymiarowym labiryntem.
Uczestniczycie aktywnie w niesamowitej przygodzie w 6D, gdzie również stajecie się bohaterami poznańskich legend.


Dla grup

Cennik

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy bilety w atrakcyjnej cenie 13 zł/ osoba (minimum 15 osób do 15 roku życia, 1 opiekun na 15 dzieci GRATIS) lub 15 zł (minimum 15 osób po 15 roku życia, 1 opiekun na 15 osób GRATIS)

Zadzwoń

Rezerwacje

W przypadku pytań, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, by rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości.

Jeśli zastanawiacie się Państwo co warto zobaczyć i zwiedzić w Poznaniu lub jakie atrakcje w Poznaniu można zobaczyć z dziećmi to Blubry 6D będą doskonałym wyborem.

 

 

Muzeum Poznań, atrakcje dla dzieci Poznań, koziołki Poznań.