Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Dla Dzieci w Poznaniu

Atrakcje Dla Dzieci w Poznaniu

Dodane 30 sierpnia 2019

Kiedy zbliża się czas urlopów, rodzice chcą wyjechać z dziećmi odpocząć od codziennej rutyny. Jeśli chodzi o Poznań, to jest to miasto pełne atrakcji dla dzieci. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę „Poznań atrakcje dla dzieci” i wyskoczy cała lista stron internetowych z artykułami właśnie o tym. Ale to w tym artykule przedstawiona jest lista najciekawszych miejsc, które trzeba odwiedzić razem ze swoimi pociechami. Sprawdź!

7 niezapomnianych atrakcji dla dzieci w Poznaniu

 

Brama Poznania ICHOT – trasa dla dzieci

Lokalizacja znajduje się w najstarszej części Poznania nad rzeką Cybiną. Jest to miejsce, które za pomocą technologii łączy opowieść o historii miasta, początkach Państwa Polskiego oraz o wspólnocie jaką jest Ostrów Tumski. Dla dzieci została stworzona specjalna trasa, która składa się z wielu zabaw edukacyjnych. Mogą nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych informacji ale także przeżyć niesamowitą przygodę. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym można odpocząć i na chwilę zapomnieć o codziennych problemach.

Poznańska starówka

Stary Rynek i jego okolice to z pewnością jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w mieście Poznań. Piękny Ratusz, a wokoło zabytkowe kamienice, przepiękne uliczki, liczne muzea, kawiarnie i spacerujący ludzie. Codziennie o godzinie dwunastej w południe w zegarze znajdującym się na wieży w Ratuszu otwierają się drzwiczki i ukazują się dwa koziołki, które trykają się rogami dwanaście razy. Oprócz tego rozbrzmiewa się poznański hejnał. To wszystko sprawia, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju i warto jest je odwiedzić.

Nowe Zoo

Nowe Zoo to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu. Znajduje się na Białej Górze w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Jest to drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Znajduje się w nim wiele interesujących gatunków zwierząt. Ale oprócz zapoznania się ze zwierzętami na zwiedzających, a zwłaszcza na dzieci czeka wiele atrakcji. Są to: Kolejka Parkowa Maltanka i kolejki wożące zwiedzających po całym zoo. Oprócz tego dzieci mogą bawić się na dwóch placach zabaw, parku linowym oraz torze dla quadów. Po całym zoo rozmieszczone sa punkty gastronomiczne gdzie można kupić coś do jedzenia.

Atrakcje nad Maltą

Jest to jedna z głównych atrakcji dla dzieci w Poznaniu. Poznańska Malta znajduje się w samym centrum miasta nad Jeziorem Maltańskim. Nie jest to tylko atrakcja dla najmłodszych, ale także dla rodziców. Wokół jeziora biegnie asfaltowa alejka, na której można pojeździć na rowerze lub na rolkach albo pospacerować. Wokół niej czekają na dzieci różne atrakcje takie jak: kolejka Maltanka, którą można dojechać do Nowego Zoo; stok narciarski; tor saneczkowy; kolejka górska Adrenaline; plac zabaw; pole do mini golfa; pawilon gier zręcznościowych, Szkoła Małego Kierowcy oraz różne restauracje. Można powiedzieć, że to miejsce jest punktem kulminacyjnym każdej wycieczki.

Park Cytadela

Lokalizacja tego miejsca znajduje się na północ od Starego Miasta, na Wzgórzu Cytadela. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Zielona przestrzeń pozwoli na odprężenie się od codziennego zgiełku. Można zrobić piknik, pobiegać, pojeździć na rolkach lub rowerze, poopalać się lub pograć w rodzinne gry na świeżym powietrzu. Oprócz tego w parku znajdują się podziemia, które udostępniane są do zwiedzania. W parku znajdują się także liczne budynki i umocnienia oraz pomniki i dzieła sztuki.

Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni znajduje sie przy ul. Rubież 46. Jest to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, przekazuje im się wiedzę w bardzo ciekawy sposób. Wizyta w tym miejscu składa się z trzech tras: Wystawy, Eksperymentatorium oraz Planetarium. Wystawa przedstawia dzieciom eksponaty, które pokazują pewne zjawiska. W pokoju ciemności mogą znikać w magicznych lustrach czy eksperymentować światłem. W Eksperymentatorium co jakiś czas zmienia się harmonogram, ale z pewnością jest to ciekawe doświadczenie dla najmłodszych. Jest jeszcze jedna trasa, która nazywa się Planetarium. Tutaj dzieci wchodzą do wielkiego namiotu wyposażonego w poduszki. Mogą położyć się i oglądać przedstawiony film związany z naszą planetą tak jakby oglądali gwiazdy na niebie.

Termy Maltańskie

To miejsce jest pełne atrakcji wodnych w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Znajdują się tu różnorodne baseny rekreacyjne oraz wyczynowe. Zjeżdżalnie czy miejsca wypoczynkowe, to wszystko jest w tym miejscu. Jest to atrakcja dla dzieci młodszych i starszych, a także dla dorosłych. Dla tych osób, które nie umieją pływać są baseny, które pomagają w nauczeniu tej dyscypliny.