Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje dla dzieci w pobliżu Starego Rynku w Poznaniu

Atrakcje dla dzieci w pobliżu Starego Rynku w Poznaniu

Dodane 18 marca 2020

Poznań jest jednym z najstarszych miast Polski i charakteryzuje się długą tradycją. Stary Rynek znajduje się w jego centrum i jest trzecim co do wielkości rynkiem w kraju. W okolicy tego miejsca znajdziemy olbrzymią ilość atrakcji przeznaczonych nie tylko osobom zainteresowanym historią, ale również dla naszych najmłodszych pociech. Jak spędzić czas z dzieckiem w okolicy Starego Rynku?

Atrakcje Starego Rynku

Oprócz niesamowitego klimatu panującego na Starym Rynku z racji jego brukowanych uliczek, zjawiskowego Ratusza czy kolorowych kamienic w tym miejscu znajdziemy kilka atrakcji przeznaczonych również dla najmłodszych. Codziennie w godzinach południowych trykają się poznańskie koziołki. Z ich powstaniem wiąże się pewna zabawna legenda. Kiedy szykowano się na odsłonięcie zegara na szczycie Ratusza, uszykowano z tej okazji ucztę – kucharz jednak przypadkowo przypalił przygotowywaną przez niego pieczeń z sarny. Chcąc uniknąć wstydu, ukradł on dwa młode koziołki. Te jednak uciekły i zaczęły trykać się rogami. Spodobało się to ucztującym tak bardzo, iż wojewoda postanowił dołączyć do zegara mechanizm z koziołkami, które po dzień dzisiejszy są symbolem miasta.
Wchodząc natomiast od ulicy Klasztornej 23, dotrzemy do Rogalowego Muzeum Poznania. Tam nie tylko posmakujemy przepysznych wypieków, ale również dowiemy się, jak powstają tradycyjne Rogale Świętomarcińskie (co nie należy ani do szybkich, ani do łatwych czynności). Oprócz tego w Muzeum zaznajomimy się z podstawami gwary poznańskiej. Z okien Muzeum roztacza się doskonały widok na sławne poznańskie koziołki.

Poznańskie legendy – wystawa interaktywna

Chcąc dowiedzieć się o tym cudownym mieście jak najwięcej, w sposób przystępny nawet dla dzieci, warto wybrać się do Blubry 6D. Tutaj poznamy poznańskie legendy i podania oraz historię miasta w magicznej, tajemniczej atmosferze. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii to miejsce z pewnością zapadnie w pamięć dzieciom na długi czas. Ponadto w Blubry6D nikt nie jest traktowany jako bierny obserwator – jesteśmy również uczestnikami i twórcami akcji, a przebieg pokazu w dużej mierze zależy od nas. Blubry 6D jest również doskonałym miejscem na zorganizowanie imprezy urodzinowej.
Dzieci do trzeciego roku życia mogą wejść do Blubry 6D całkowicie bezpłatnie, bilet ulgowy kosztuje 15 zł za osobę, a normalny – 17 zł za osobę. Jeżeli wybieramy się do tego miejsca w większej grupie, warto skorzystać z biletu rodzinnego (15 zł/os) lub grupowego (13 zł/os).

Inne atrakcje dla dzieci w okolicy Starego Rynku w Poznaniu

Na Placu Wolności znajdziemy Escape Room dla dzieci – Tajemniczy Pokój. Na czym polega zabawa w tym miejscu? Pokoje zagadek to miejsca, w których korzystając ze sprytu i kombinowania, spróbujemy wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. W Tajemniczym Pokoju istnieje kilka scenariuszy zabawy, takich jak Kto pokona Gargamela?, w którego trakcie musimy uratować Papę Smerfa, Lalusia, Zgrywusa i Pracusia przed ugotowaniem przez złego Gargamela, Na ratunek tygrysom, gdzie naszym zadaniem będzie pomoc uwięzionemu, małemu tygryskowi, który oddalił się od rodziny, czy Atak dinozaurów. Ceny rezerwacji w zależności od dnia i ilości uczestników zaczynają się już od 100 zł.
W Centrum Kultury Zamek znajdującym się przy ul. Święty Marcin 80/82 również oferuje kilka atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych odwiedzających. Na stronie internetowej tego miejsca znajdziemy liczne wydarzenia, takie jak spektakle, zabawy, koncerty czy konkursy. Na terenie Centrum Kultury Zamek odbywają się również liczne pracownie artystyczne, na przykład plastyczne, filmowe, fotograficzne czy teatralne.
Kino to również doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Multikino umożliwia skorzystanie z oferty specjalnej dla rodzin. W każdy weekend, w godzinach przedpołudniowych, organizowane są również Poranki dla dzieci, w których trakcie prezentowane są wartościowe filmy krótkometrażowe dostosowane do percepcyjnych zdolności i potrzeb dzieci w wieku od 2 roku życia.
Brama Poznania może nie wydawać się miejscem szczególnie fascynującym dla dzieci, jednak jest to nieprawda. Oferta tego miejsca obejmuje atrakcje przeznaczone dla rodzin, takie jak oprowadzenia rodzinne czy audiowycieczki przygotowane w sposób ciekawy i przystępny nawet dla najmłodszych. Zajęcia edukacyjne prowadzone w tym miejscu dotyczą nie tylko historii, ale również nauk ścisłych, biologii czy ekologii.

Podsumowanie

W centrum miasta Poznań, jakim są okolice Starego Rynku, znajdziemy wiele atrakcji skierowanych dla najmłodszych pociech. Dzięki metodzie prezentacji poznańskiej historii i legend nie tylko wzbudzimy zainteresowanie dzieci, ale także wpłyniemy pozytywnie na ich rozwój intelektualny.