Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Zwiedzanie Poznania z dziećmi – kilka pomysłów dla turystów

Zwiedzanie Poznania z dziećmi – kilka pomysłów dla turystów

Dodane 7 stycznia 2020

Pomysły na zwiedzanie Poznania z dziećmi

Zwiedzanie z dzieckiem (szczególnie małym) wiąże się zawsze z częstymi przystankami na regenerację. Trzeba zadbać o zdrowe jedzenie dla dziecka, nawadnianie, dostęp do łazienki i zapierające dech atrakcje, bo tylko wówczas uzna wycieczkę za udaną. Dlatego przygotowaliśmy kilka gotowych jednodniowych wycieczek po Poznaniu zapewniających wszystkie wymogi jakie mają dzieci.

Pierwsza całodniowa wycieczka
Po pysznym hotelowym śniadaniu warto wybrać się do obiektu zwanego Bramą Poznania ICHOT na ulicy w Gdańskiej 2 w Poznaniu. Dzieci od piątego roku życia znajdą tu dla siebie mnóstwo atrakcji. Możemy wraz z dziećmi przejść niezwykle ciekawą trasą pełną atrakcji. Otrzymamy audiobooka, niezwykle prostego w obsłudze, którego dzieci bez problemu potrafią opanować. Za jego pomocą dowiemy się mnóstwa ciekawych informacji o Poznaniu, historii tego miasta, interaktywnych zabaw dla dzieci. Znajdziecie tu kilka sal zabaw, mnóstwo zadań do wykonania dla naszych dzieci, które są tak ciekawe, że dziecko zostaje dosłownie wciągnięte do zabawy. Trasa ma tyle atrakcji i pokojów do zbadania, że niekoniecznie uda się zwiedzić wszystko jednego dnia. Na szczęście istnieje możliwość dokończenia wycieczki bez kupowania nowego biletu o ile wrócimy do Bramy Poznania w ciągu dziesięciu dni.

Druga całodniowa wycieczka z dzieckiem
Warto dni, w których byliśmy bardzo aktywni – zwiedzaliśmy spacerując, przeplatać nieco bardziej leniwymi na przykład w Aqua parku. Tu możemy się wygrzać w jacuzzi, poleżeć na leżaku patrząc jak dzieci bawią się w brodziku i zjeżdżać do woli na jednej z wielu niesamowitych zjeżdżalni. Najlepszym parkiem wodnym w Poznaniu bezsprzecznie są Termy Maltańskie. Ogrom tego parku wodnego sprawia, że na zwiedzenie go powinniśmy sobie przeznaczyć cały dzień szczególnie, że dzięki mamy możliwość zjedzenia tu obiadu i zregenerowania sił. Dzieci uwielbiają ten park za mnóstwo wodnych atrakcji dostosowanych do każdego wieku. Dla najmłodszych jest tu bardzo płytki brodzik, dla nieco starszych dzieci zamek piracki, a dla dzieci o ponad metrze wzrostu mnóstwo zjeżdżalni (rodzinne, pontonowe, rury, zewnętrzne, multimedialne i wiele, wiele innych).

Trzecia całodniowa wycieczka z dzieckiem
Od godziny dziesiątej rano otwarta jest niezwykła atrakcja dla dzieci w każdym wieku: Blubry – Poznańskie legendy w 6D, na ulicy Woronieckiej 6. Seans trwa około pół godziny, ale lepiej założyć godzinę, bo przez chwilę będziemy wychodzić z szoku po niezwykłych doznaniach jakie funduje nam Blubry. W miejscu tym oddziałuje się na wszystkie nasze zmysły. Niesamowite efekty specjalne pobudzają nasz węch, wzrok, dotyk i słuch. Dzięki okularom 3d dostrzeżemy, że większość obrazów na ścianach porusza się, a opowiadane historie dosłownie ożywają. Blubry, to połączenie kina, galerii, teatru, escape roomu, placu zabaw, czyli tak na prawdę najlepsza zabawa. Blubry mieści się około stu metrów od Starego Rynku, także po tej niecodziennej zabawie udajmy się tam, by odpocząć i zjeść coś pysznego z dziećmi. Wybór jest ogromny, poza standardowymi daniami mamy jeszcze mnóstwo potraw regionalnych. Po posiłku jest godzina około dwunastej w południe. Teraz czas na deser, a na ten najlepiej udać się do Rogalowego Muzeum Poznania na ulicy Stary Rynek 41/2. Można tu samemu przygotować Rogale Świętomarcińskie, po uprzednim nauczeniu się od mistrza technik ich wykonywania. To świetna zabawa dla całej rodziny, po której wyjdziemy szczęśliwi i najedzeni.

Czwarta całodzienna wycieczka do Poznania z dziećmi
Nowe ZOO w Poznaniu, to nagromadzenie tylu atrakcji, że warto zarezerwować sobie cały dzień, by wszystko pozwiedzać. Jest położone na Babiej Górze i zajmuje prawie sto dwadzieścia hektarów powierzchni. Nowe ZOO jest drugim co do wielkości zoologicznym ogrodem w Polsce. Wszystkie dzieci kochają oglądać egzotyczne zwierzęta, a tych tam nie brakuje. Zobaczymy słonie, żyrafy, flamingi, mnóstwo kolorowych papug, węże i wiele, wiele innych. Jednak zwierzęta w tym pięknym parku to nie wszystkie atrakcje. Dla dzieci został tam specjalnie wybudowane place zabaw, mini park linowy oraz możliwość zwiedzania fortu. Atrakcje te sprawiają, że spędzenie jednego dnia w Nowym ZOO może okazać się za mało. Do ZOO można dojechać osławioną w Poznaniu Kolejką Parkową Maltanka, co niezwykle cieszy wszystkie dzieci. Kolejną atrakcją jest tor dla quadów, który wyróżnia się tym, że korzystać z niego mogą już trzy letnie dzieci. Na terenie parku znajduje się całe niezbędne zaplecze gastronomiczne, także każdy znajdzie tu dla siebie ulubione smakołyki.

Jak widać Poznań obfituje w niezwykłe miejsca pełne atrakcji dla dorosłych i dzieci. Można spędzić tu mnóstwo czasu, co dziennie będąc na innej atrakcji. Warto przyjechać skorzystać z tych opisanych powyżej, albo odkryć samemu własne wyjątkowe atrakcje.