Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Bez kategorii > TOP 8: najciekawsze atrakcje Poznania dla dzieci i dorosłych

TOP 8: najciekawsze atrakcje Poznania dla dzieci i dorosłych

Dodane 28 września 2019

TOP najciekawsze atrakcje Poznania. 

Poznań to nie tylko jedno z największych miast w kraju, ale i historyczna stolica Wielkopolski, która może się pochwalić wspaniałymi zabytkami. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście? Oto 8 atrakcji, którym z pewnością warto poświęcić więcej czasu.

TOP 8: Katedra na Ostrowie Tumskim
Katedra na Ostrowie Tumskim z pewnością jest jednym z najważniejszych zabytków w tej części kraju. Miejsce spoczynku pierwszych Piastów przyciąga i miłośników historii, i tych, których fascynują skarby architektury sakralnej. Pięknie prezentuje się tu gotycki portal oraz późnogotycki ołtarz w formie poliptyku, ozdobionego figurami Najświętszej Marii Panny, św. Barbary oraz św. Katarzyny. Cennych dzieł sztuki nie brak też w kościelnych kaplicach, którym również warto poświęcić swój czas.

TOP 7: Jezioro Maltańskie
To ulubione miejsce wypoczynku i rekreacji dla wielu mieszkańców Poznania oraz dla turystów, którzy w czasie wycieczki po Wielkopolsce chcą się nacieszyć pięknymi widokami. Jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik, które może się pochwalić długością dochodzącą do 2 km oraz malowniczą linią brzegową. Z myślą o zaglądających tu gościach, stworzono nad jego brzegami wiele atrakcji. Termy Maltańskie, kolejka zwana Maltanką oraz miejsca stworzone z myślą o amatorach plażowania – oto możliwości, z jakich można skorzystać w tym miejscu.


TOP 6: Park Cytadela
Park ten jest popularnym miejscem dla spacerowiczów oraz dla miłośników sztuki. W miejscu, znanym jeszcze nie tak dawno z potężnej twierdzy, czekają dziś na gości takie atrakcje, jak artystyczne instalacje. Autorką jednej z tych najsłynniejszych jest Magdalena Abakanowicz, dzięki której na teren parku bardzo chętnie zaglądają miłośnicy współczesnej sztuki.

TOP 5: Poznańska fara
Poznańska fara, czyli bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, jest jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych Wielkopolski. To ciekawa budowla, która do dziś urzeka swą barokową formą. W tym pięknym kościele, należącym dawniej do jezuitów, do dziś można ujrzeć piękne organy oraz cenne malowidła, zdobiące m. in. sklepienie nawy głównej. Przedstawiają one najważniejsze sceny z życia św. Stanisława, a na ich wartość dodatkowo wpływa postać ich autora. Był nim Karol Dankwart, znany jako nadworny malarz króla Jana III Sobieskiego. Ołtarz główny z obrazem przedstawiającym św. Stanisława, piękne sztukaterie – oto kolejne dzieła sztuki, na które warto tutaj zwrócić uwagę.

TOP 4: Zamek Przemysła
Poznański zamek bez wątpienia zasługuje na uwagę turystów odwiedzających Wielkopolskę. Dzięki powojennej rekonstrukcji jego majestatyczna sylwetka wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w miejskiej panoramie, a spacer wokół tej budowli każdemu miłośnikowi historii dostarczy niezapomnianych wrażeń. W pobliżu zamku czeka też wielka ciekawostka dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak przed wiekami wyglądał Poznań. Umożliwia im to specjalna makieta, której w czasie spaceru w pobliżu zamku warto się uważniej przyjrzeć.

TOP 3: Zamek Cesarski
Zamek Cesarski, znany dziś też jako Centrum Kultury Zamek, został zbudowany jako siedziba Wilhelma II – ostatniego cesarza Niemiec. Dziś w murach tej okazałej rezydencji organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, które przyciągają i miłośników Poznania, i tych, którzy odwiedzają to miasto w celach turystycznych. Każdy, kto znajdzie w tym mieście tanie noclegi i spędzi w nim kilka dni, w ofercie tej placówki znajdzie dla siebie godne uwagi wydarzenie.

TOP 2: Blubry 6D – poznańskie legendy
Blisko Starego rynku znajdują się Blubry 6D – poznańskie legendy, atrakcja dla dzieci. Jest to niezwykłe miejsce na mapie Poznania. Interaktywne muzeum dla dzieci, które zachwyca kolorami i pomysłem na przedstawienie w nietypowy sposób legend poznańskich oraz gwary Poznania. Muzeum to jest otwarte codziennie i znajduję się około 100m od poznańskiego Ratusza.

TOP 1: Ratusz na Starym Rynku
Jednym z najważniejszych punktów na mapie Poznania jest ratusz, stanowiący największą ozdobę Starego Rynku. Ta renesansowa budowla znana jest z figurek koziołków, hejnału oraz pięknych wnętrz, w których na gości odwiedzających stolicę Wielkopolski czeka ciekawa ekspozycja muzealna. Można dzięki niej ujrzeć zabytkowe sale, w których spotykali się dawniej miejscy urzędnicy, a jednocześnie ujrzeć sporo zabytków, pozwalających na zapoznanie się z historią Poznania.

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Poznań, każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. To wyjątkowe miejsce, w którym z historią oraz cennymi dziełami sztuki można się spotkać niemal na każdym kroku.