Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Najciekawsze atrakcje w Poznaniu dla dzieci

Najciekawsze atrakcje w Poznaniu dla dzieci

Dodane 6 października 2019

Poznań, to jedno z lepiej rozwiniętych i bogatszych miast Polski. Chociaż nie słynie z tego, że odwiedza go mnóstwo turystów, to oferuje niezwykle dużo rozrywek, pięknych hoteli i atrakcji dla wszystkich przyjeżdżających. Jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla osób lubiących spędzać czas aktywnie i dla tych co wolą spacerować i oglądać zabytki, dla łowców adrenaliny i artystycznych dusz. Przyjrzyjmy się najciekawszym atrakcjom, jakie Poznań oferuje dla dzieci.

Najciekawsze atrakcje w Poznaniu dla dzieci.

Jednym z ciekawszych pomysłów, na poznanie historii tego miasta, niezwykłej gwary jaką kiedyś posługiwali się tu ludzie, opowieści wyjaśniających zapytania takie jak: „skąd wzięły się dwa koziołki na poznańskim ratuszu” i wielu, wielu innych zagadnień dotyczących Poznania jest Blubry – Poznańskie legendy w 6D. To interaktywna wystawa, w której możemy poznać opowiadane historie wszystkimi zmysłami i wręcz realnie do nich wejść. Znajduje się tam około siedemset metrów kwadratowych obrazów 3D, dzięki którym czujemy się jak w innym świecie. Możemy poczuć, słuchać, czuć co działo się w opowiadanych historiach. Niezwykłe efekty specjalne przenoszą nas do innego świata. Wycieczka ta, ma dużo walorów edukacyjnych, a jednocześnie jest świetną zabawą dla wszystkich dzieci i dorosłych. Dlatego właśnie zwiedzanie Poznania powinniśmy rozpocząć od udania się do: Blubry – Poznańskie legendy w 6D, na ulicy Wronieckiej 6. Jest to zaledwie sto metrów od starówki, także po zobaczeniu historii Poznania, możemy udać się na zwiedzanie centrum tego pięknego miasta.

W centrum warto zobaczyć starówkę. W południe największą atrakcją dla dzieci są wyczekiwane dwa koziołki, które na szczycie ratusza uderzają się dwunastokrotnie rogami na głowie. Na starówce zawsze czeka też na dzieci mnóstwo lokalnych przysmaków. Poza lokalnymi daniami obiadowymi można tu dostać rozsławione w Poznaniu rogale świętomarcińskie. Będzie to prawdziwa rozkosz dla podniebienia każdego dziecka, a rogale te nigdzie nie smakują tak dobrze jak w Poznaniu. Dzieci zafascynowane wyjątkowym smakiem rogali mogą też dowiedzieć się wiele o ich historii w muzeum Rogala. Można tu samemu przyrządzić rogale, co dla dzieci jest niezwykłą atrakcją, a potem spróbować własnych wypieków.

Kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem jest Zoolandia znajdująca się na terenie Nowego ZOO w Poznaniu. To ciekawy mini park linowy zaprojektowany w taki sposób, by dzieci mogły bezpiecznie się wspinać bez zabezpieczenia. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od trzech do trzynastu lat i w każdym miejscu zabezpieczony specjalna siatką chroniącą przed upadkiem.

Escape room, to kolejna rozrywka dostępna w Poznaniu, z której ucieszą się zarówno dzieci jak i dorośli. Kilka pokoi stworzonych jest specjalnie z myślą o najmłodszych. Dorośli mogą głowić się nad zagadkami, a dzieci cieszyć szukaniem kluczy i kłódek w przyjemnej scenerii.

Wodne atrakcje dla dzieci w Poznaniu

1. Termy Maltańskie, to ogromny kompleks wodnych rozrywek dla dzieci i dorosłych. Dzieci w każdym wieku znajdą tu mnóstwo rozrywki. Najmłodsze maluchy mają do dyspozycji brodzik o głębokości trzydziestu centymetrów. Jest tu mała zjeżdżalnia, nieopodal są fontanny. Dla nieco starszych dzieci w zależności od wzrostu i preferencji przygotowanych jest mnóstwo zjeżdżalni do wyboru. Są to między innymi zjeżdżalnia: multimedialna, rodzinna, otwarta, zamknięta, pontonowa i wiele, wiele innych. Dla dzieci dostępny jest basen ze statkiem piracki, basen z falą i plac zabaw na zewnątrz. Atrakcji jest mnóstwo, warto samemu się przekonać.
2. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest Pływalnia Atlantis. Nie jest to zwykły basen pełnowymiarowy, do treningów, ale też bardzo ładnie zorganizowany brodzik dla maluchów i płytki basen dla starszych dzieci z dyszami masującymi, gejzerem i wodospadem – także jest to gwarancja świetnej zabawy. W tym obiekcie znajdziemy też małą zjeżdżalnię dla dzieci prowadzącą do brodzika oraz dużą zjeżdżalnię rurowa długości aż sześćdziesięciu metrów. Dodatkowo na basenie znajduje się wanna z jacuzzi z bardzo gorącą wodą – trzydzieści pięć stopni Celsjusza. Jest to mniejsze, bardziej kameralne miejsce niż duży aqua park, jednak tu można pływając na dużym basenie patrzeć na swoje dziecko bawiące się w brodziku.
3. POSiR Pływalnia Chwiałka, to niezwykłe miejsce dla każdego malucha. Szczególnie latem, gdy jest tu otwarta część letnia basenów, dla dzieci przygotowanych jest mnóstwo atrakcji. Basen duży do około metra głębokości i brodzik do głębokości pół metra. Dodatkowo duża zjeżdżalnie rurowa.

W Poznaniu z dziećmi można znaleźć mnóstwo rozrywek. Najlepsze są te, które angażują zarówno dzieci jak i dorosłych. Na szczęście to miasto oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.