Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Muzea w Poznaniu. Które warto odwiedzić?

Muzea w Poznaniu. Które warto odwiedzić?

Dodane 14 sierpnia 2019

Każdy człowiek odwiedzając jakieś miasto ma chęć przybliżyć sobie jego historię. Poszukuje miejsc, które może odwiedzić razem ze swoją rodziną. Miasto Poznań oprócz wielu atrakcji słynie z wielu interesujących muzeów. Nie czekajcie i sprawdźcie jakie muzea Poznań odwiedzić żeby się nie nudzić.

6 najbardziej interesujących poznańskich muzeów

Chociaż lista jest długa, to postanowiliśmy wybrać muzea Poznań, które są najczęściej odwiedzane przez turystów i samych mieszkańców miasta. A oto one.

Blubry 6D – poznańskie legendy

Nasz magiczny labirynt 3D zlokalizowany jest  w starej części Poznania, 100m od Starego Rynku i poznańskiego Ratusza. W niezwykły sposób wprowadzamy dzieci i dorosłych w świat poznańskich legend oraz gwary poznańskiej. Nasze muzeum nie tylko fascynuje zwiedzających wieloma kolorami ale niezwykłą zabawą i przekazywaniem tego co już zapomniane w sposób kreatywny i bardzo przystępny nawet dla najmłodszych turystów. Muzeum dla dzieci – Blubry 6D zlokalizowane jest przy ul. Wronieckiej 6 a więcej szczegółów poznacie zapoznając się z naszą stroną.

Brama Poznania ICHOT

To miejsce znajduje się w najstarszej części miasta nad rzeką Cybiną. Opowiada o losach Ostrowa Tumskiego i o tym jaką rolę odegrała wyspa w czasach kształtowania się naszego kraju. Jest to muzeum, które chce zafascynować turystę do zwiedzania. Wizyta w tym miejscu nie będzie dla nas tylko zwykłą lekcją historii, ale także miłą i niezapomnianą przygodą. Każdy z nas może samemu szukać śladów z przeszłości na tumskiej wyspie. Dla wygody wszystkich zwiedzających stworzono dodatkowe ścieżki, a dla najmłodszych specjalny program zwiedzania oparty o dobrą zabawę.

Rogalowe Muzeum Poznania

Jego lokalizacja znajduje się na Starym Rynku 41/2. Jest to niezwykłe miejsce, nie przypomina typowego muzeum tylko pokaz kulinarny. Przedstawiane są tu informacje na temat słynnego rogala świętomarcińskiego (m.in. słynny przepis). Oprócz słuchania, możemy także pod okiem kwalifikowanych cukierników upiec swoje rogaliki. Z tego względu, że to muzeum znajduje się w Rynku przez okna można podziwiać piękne budynki, a także można ujrzeć symbol miasta czyli koziołki.

Muzeum Czekolady

Jest to muzeum w sam raz dla miłośników słodkości. Znajduje się przy ul. Wrocławskiej 12. Można dowiedzieć się historii od początku do końca jak powstaje tabliczka czekolady, a podczas wycieczki po muzeum można próbować ich wyrobów. Oprócz informacji jak robi się różnego typu czekoladki, można także samemu wziąć udział w warsztatach. Gwarantowana jest wspaniała zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Makiety Dawnego Poznania

To miejsce znajduje się w podziemiach klasztoru Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Z pomocą historyków i stworzonych makiet możemy dowiedzieć się więcej o historii miasta, która zmieniała się na przestrzeni wieków. Znajduje się tam:

– Makieta Ogrodu Pierwszych Piastów – przedstawia wygląd Poznania z czasów pierwszych Piastów. Jest to pokazane za pomocą lasera wyświetlającego ponad 16 milionów kolorów.

– Makieta Dawnego Poznania – przedstawia miasto tak jak było przedstawione na rycinie Brauna-Hogenberga z 1618 r. W krótkim filmie można usłyszeć o życiu mieszkańców oraz jak Poznań zmieniał się przez wieki.

– Makieta Starego Rynku – jest przeznaczona dla osób niewidomych. Te osoby choć nie widzą mogą dowiedzieć się więcej o Poznaniu w sposób wypukłości na makiecie i napisów Braille’a.

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci

Jest to placówka, która znajduje się przy ul. ks. Ignacego Posadzego 3. W tym muzeum przedstawiono dawną historię z teraźniejszością. Zwiedzający mogą zacząć od seansu w kinie 3D, kończąc na oglądaniu wałów obronnych sprzed tysiąca lat. Przedstawiona jest tu polska, a przede wszystkim poznańska historia, której każdy może doświadczyć. Oprócz zwiedzania organizowane są także zajęcia edukacyjne czy warsztaty.

Podsumowując

Muzea Poznań wyróżniają się od innych, nie są to miejsca gdzie nawet nie możesz niczego dotknąć. Wręcz przeciwnie! Tutaj możesz odkrywać historię na nowo, stać się jej częścią, a także zapomnieć o teraźniejszości. Oprócz dobrej zabawy można odpocząć od codziennej rutyny oraz zostawić w tyle wszystkie problemy świata. Jest to świetna atrakcja dla całej rodziny. A lekcja historii nie musi być wcale taka nudna jak nam się wydawało.