Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Jakie ciekawe atrakcje dla dzieci w Poznaniu?

Jakie ciekawe atrakcje dla dzieci w Poznaniu?

Dodane 28 maja 2020

Czy atrakcje przeznaczone dla dzieci kończą się na kinach, placach zabaw i parkach rozrywki? Oczywiście, że nie! Istnieje wiele miejsc, które oprócz zapewnianiu najmłodszym pociechom zabawy, oferują również wartości edukacyjne, a nawet moralistyczne. Poznań jest miastem, który chowa wiele takich miejsc, a ponadto bywał centrum akcji wielu wiekopomnych wydarzeń. Jakie nietypowe atrakcje dla dzieci skrywa Poznań? W tym artykule dowiesz się, jak kreatywnie spędzić czas ze swoją latoroślą!

Blubry 6D – atrakcje Poznań
Poznań to miejsce o niezwykle bogatej historii oraz licznych, fascynujących legendach i podaniach z nim związanych. Blubry 6D oferuje zanurzenie się w tych opowieściach, łącząc zdobywanie wiedzy z doskonałą rozrywką. W tym muzeum dla dzieci nie tylko dowiesz się, jak powstał Poznań, Hejnał Poznania czy trykające się koziołki na ratuszowej wieży; będziesz uczestnikiem tych wydarzeń.
Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 17 zł za osobę, a dla dzieci, studentów, doktorantów, emerytów i rencistów – 15 zł za osobę. Wybierając się do Blubry 6D w grupie, warto skorzystać z biletu rodzinnego (15 zł za osobę) bądź grupowego (13 zł za osobę). Wstęp dla dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatny.

Park Trampolin Jump Arena

Lubisz spędzać czas aktywnie? Chcesz, aby Twoje dziecko również czerpało z tego przyjemność? Wszakże wysiłek fizyczny ma zbawienny wpływ na serce, układ oddechowy i odpornościowy, a ponadto sprawia, że nasze mięśnie są silne, a kości trwałe. Park Trampolin Jump Arena to doskonała odpowiedź na to zapotrzebowanie. Nie trzeba również martwić się o bezpieczeństwo pociechy – w parku znajduje się wiele trampolin o różnych parametrach, dostosowanych do wieku, wzrostu i umiejętności.
W Poznaniu znajdują się dwa Parki Trampolin Jump Arena – przy ul. Bolesława Krzywoustego 68 oraz przy ul. Smoluchowskiego 11a. Ceny 60-minutowej zabawy oscylują między 15-27 zł za osobę, w zależności od wieku oraz ilości osób w grupie. Park Trampolin Jump Arena umożliwia również zajęcia indywidualne z trenerem, a w jego ofercie znajdziemy karnety obejmujące 5, 10, 15 lub nielimitowaną ilość wejść.

Paintball

Gry zespołowe oprócz oczywistego wpływu na kondycję fizyczną i zdrowie umożliwiają rozwój psychologiczny, w tym umiejętność funkcjonowania w grupie i pewność siebie. W paintballach każdy poczuje się jak prawdziwy żołnierz! Twoim zadaniem jest postrzelenie jak największej ilości wrogów kulkami wypełnionymi farbą, używając w tym celu markerów, przypominających kształtem i zasadą działania broń pneumatyczną.
Paintball w Poznaniu jest oferowany w kilku miejscach – m.in. przy ul. Towarowej 33c, ul. Bolesława Krzywoustego 72 oraz ul. Starołęckiej 60. Ceny wstępu są bardzo zróżnicowane, zależą bowiem od wielu czynników – ilości kul, długości gry, a nawet miejsca. Przeciętna 30-minutowa zabawa może kosztować około 30 zł od osoby.

Pokoje zagadek

Pokoje zagadek, zwane również escape roomami, ćwiczą przede wszystkim kreatywność oraz pracę zespołową. Na czym polega zabawa w takim miejscu? Wszystko sprowadza się do ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Chociaż pokoje zagadek kojarzą się przede wszystkim z przerażającymi laboratoriami szalonych naukowców, wiele z nich inwestuje w rozrywkę przeznaczoną dla najmłodszych.
Najciekawszymi escape roomami dla dzieci w PoznaniuTajemniczy Pokój (ul. Plac Wolności 5/5) oraz Exodus (ul. Czarna Rola 1/3; oferuje pokoje „Nemo” oraz „Święty Mikołaj”). Cena pojedynczego przejścia wynosi zazwyczaj 100-140 zł.

Inne nietypowe atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Jeśli zależy nam na aktywnym spędzaniu wolnego czasu, warto skorzystać ze ścianek wspinaczkowych, parków linowych czy lodowisk. Ciekawą atrakcją jest również największa w Polsce makieta kolejowa (o powierzchni około 50 m2!) znajdująca się w Zespole Szkół Komunikacyjnych w Poznaniu przy ul. Fredry 13. W kawiarni Planszufka (ul. gen. Stanisława Maczka 1A) można bez dodatkowych opłat korzystać z ich bogatej kolekcji gier planszowych, natomiast przy ul. Ratajczaka 18 znajdziemy inną kawiarnię – Kocimiętkę – gdzie oprócz delektowania się pysznym ciastem zaprzyjaźnimy się z mieszkającymi tam kotami – co niesamowicie wpływa na empatię u dziecka.

Podsumowanie – co robić w Poznaniu?

Całkiem możliwe, że niektóre dzieci zainteresują się fascynującymi zabytkami znajdującymi się w poznańskich muzeach. Nie oszukujmy się jednak – dla naszych pociech znacznie ważniejsza jest rozrywka niż wartość historyczna. Oczywiście obie te rzeczy możemy połączyć – chociażby piekąc rogale świętomarcińskie w Blubry 6D. Inne wartościowe cechy, takie jak kondycja fizyczna, umiejętność pracy w grupie czy kreatywność możemy rozwijać w bardzo zróżnicowanych miejscach, począwszy od parków linowych i paintballi, aż po słynne pokoje zagadek. Spróbuj spędzić czas ze swoim dzieckiem rozrywkowo – ale i nietypowo!