Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Co warto zobaczyć w Poznaniu zimą?

Co warto zobaczyć w Poznaniu zimą?

Dodane 20 stycznia 2020

Zima to pora roku, która nie cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Uważają oni, że latem jest zupełnie inaczej i jakoś fajniej. Ale Poznań to także miasto, które zachwyca również zimą. W swojej ofercie posiada liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które staną się niezapomniane i to przez długi czas. Więc sprawdź jakie z nich odwiedzić w zimową porę.

Kilka propozycji atrakcji w Poznaniu, które warto zobaczyć zimą?

Zima to bardzo piękna pora roku, wszystko otoczone jest białym puchem i wygląda niesamowicie. Jednak mimo to, chyba nikt nie cierpi minusowych temperatur. Większość zdecydowanie woli zostać w domu i siedzieć pod ciepłym kocem czytając dobrą książkę. Jednak jeśli masz wolne lub Twoje dzieci mają ferie, to warto gdzieś pojechać. Zrobić sobie kilka dni odpoczynku. A Poznań jest otwarty na turystów również w zimę. W swojej ofercie posiada na ten czas kilka niezapomnianych atrakcji. A wśród tych najciekawszych mogą znaleźć się:

Stary Rynek

Stary Rynek to serce Poznania i przynajmniej ja uważam, że powinno odwiedzać się go zawsze po przyjeździe do tego miasta. A to dlatego, że jest to przeurocze miejsce. Wokoło są starodawne kamienice, przepiękne uliczki, liczne kawiarnie no i przede wszystkim dużo spacerujących się ludzi. Na dodatek o godzinie dwunastej w południe rozbrzmiewa się hejnał, a na ratuszowej wieży ukazują się koziołki, które trykają się rogami dwanaście razy. Jeśli już kiedyś byłeś na Starówce to nic, tym razem przyjdź tu zimową porą i zobacz piękno starych budynków pod pokrywą śnieżną. To wszystko sprawi, że to miejsce stanie się jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście możesz porobić sobie również zdjęcia razem z rodziną dla upamiętnienia tego niecodziennego wydarzenia.

Słodkie Czary Mary – ul. Wrocławska 12

Słodkie Czary Mary to idealne miejsce dla miłośników słodkości. Jest to manufaktura słodyczy i nie jest to miejsce gdzie można je tylko kupić. Podczas pobytu w tym miejscu można wziąć udział w pokazie i skosztować wytworzonych słodyczy. Na dodatek organizowane są w tym miejscu warsztaty, gdzie samodzielnie można stworzyć lizaka. Więc ma się tu pełne pole do popisu, zarówno Ty jak i Twoje dziecko możecie otworzyć swoją wyobraźnię i stworzyć co tylko będziecie chcieli. Spotkanie zorganizowane przez Słodkie Czary Mary na pewno zapamiętacie na bardzo długo. Nie tylko pozwala ono na budowanie wyobraźni, ale również pozwala rozwijać swoje umiejętności. Jeśli jesteś faworytem słodyczy, to nie może zabraknąć Ciebie w tym miejscu.

Termy Maltańskie – ul. Termalna 1

Termy Maltańskie to nowoczesny i największy kompleks wodny znajdujący się w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Znajdują się tutaj różnego typu baseny rekreacyjne i wypoczynkowe. Cały obiekt można podzielić na cztery strefy:

  • baseny sportowe, które udostępnione są zarówno dla początkujących i zaawansowanych sportowców;
  • aquapark, który w szczególności przeznaczony jest dla dzieci. Składa się z 16 basenów i 13 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. W tym miejscu Twoje dzieci, również Ty, możecie zapomnieć o wszystkich problemach tego świata i cieszyć się chwilą;
  • świat saun – w tym miejscu możesz zrelaksować się i zregenerować swoje ciało w jednej z preferowanych saun;
  • SPA – jest to jedne z największych i najlepiej wyposażonych SPA w całym kraju. Zabiegi i kąpiele wodne dają możliwość skutecznej regeneracji ciała.

Podsumowanie

Jak widzisz, nawet w zimę możesz nieźle się bawić. Wystarczy tylko odwiedzić dobre atrakcje w Poznaniu, a zapomnienie o problemach będzie gwarantowane.