Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Atrakcyjne muzea dla dzieci w Poznaniu

Atrakcyjne muzea dla dzieci w Poznaniu

Dodane 4 listopada 2019

Muzea dla dzieci w Poznaniu.

Muzea z czasów, gdy byliśmy dziećmi często kojarzą nam się z zabytkami, o których nie wiele wiemy. Jest ich mnóstwo, wydają się być nudne, a wycieczka zdaje się nie mieć końca. Na szczęście teraz w muzeach jest zupełnie inaczej. Mali odkrywcy w niektórych muzeach w Poznaniu mogą dotykać eksponatów lub ich rekonstrukcji, bawić się nimi, rozwiązywać quizy i dosłownie przenieść się w czasy, które są obrazowane za pomocą przeróżnych eksponatów muzealnych. Często pomocne są też audobooki wyjaśniające najciekawsze aspekty oglądanych eksponatów oraz niezwykle miła obsługa uczestnicząca wraz z nami w zwiedzaniu. Oto kilka Poznańskich muzeów dla dzieci, które przygotowały swoje wystawy tak, by były atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

1. Muzeum Archeologiczne mieszczące się na ulicy Wodnej 27 w Poznaniu, to miejsce pełne zabawy i wyzwań dla wszystkich dzieci. Po wystawie oprowadza nas przewodnik w zabawnym przebraniu. Czynnie rozmawia z dziećmi, zadaje im zadania w książeczkach. Dzieci mogą wczuć się w historię starożytną samodzielnie pisząc hieroglify, przebierając się w stroje faraonów i oglądając sarkofagi. Dzieci bardzo szybko uczą się dzięki angażowaniu wszystkich zmysłów, dlatego właśnie to muzeum prowadzi regularne ścieżki edukacyjne, lekcje muzealne i imprezy edukacyjne. W muzeum jest wiele zróżnicowanych tematycznie wystaw stałych i kilka co chwile zmieniających się wystaw czasowych. Dzięki temu można przychodzić do muzeum wiele razy i nigdy się nie nudzi. Aktualne wystawy stałe na jakie można przyjść, to najbardziej popularna wśród dzieci „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie” oraz „Pradzieje Wielkopolski”. Dodatkowo wśród niezwykle ciekawych stałych wystaw jest jeszcze: „Archeologia Sudanu”, „Tu Powstała Polska”, „Sztuka Naskalna Afryki Północnej”. Niezwykłym jest fakt, że w tym muzeum można również urządzić urodziny dla dziecka. Jest mnóstwo tematów przewodnich do wyboru, także solenizant ze swoimi gośćmi mogą wcielić się w rolę rycerzy średniowiecznych, podróżować po Afryce, napotkać mumię, czy mieć urodziny jak jaskiniowcy. Tematów urodzinowych jest wiele, tak samo atrakcji zarówno dla turystów, jak i mieszkańców poznania. Warto przyjść tu kilkakrotnie.

2. Muzeum Bambrów Poznańskich, to niesamowite miejsce umożliwiające obejrzenie nam jak wyglądało życie ludzi w siedemnastym wieku. Został tu otworzony tak zwany dom bamberski, czyli odtworzony cały dom sprzed wieków. Jest on wypełniony eksponatami, które zamiast w gablotach muzealnych znajdują się w naturalnych miejscach, w których były użytkowane. Turyści duzi i mali bardzo cenią sobie ten sposób przekazywania informacji, gdyż to kolejna trójwymiarowa demonstracja zamierzchłych czasów, zamiast płaskich obrazów, które musimy próbować sobie wyobrażać. Podobnie jest w innym ciekawym punkcie poznania, na ulicy Wronieckiej 6, w Blubry – Poznańskie legendy w 6D, to połączenie wystawy multimedialnej ze ścieżką edukacyjną przenoszącą nas w świat poznaniaków sprzed dziesiątek lat. Możemy tu poznać ich gwarę i za pomocą niezwykle ciekawych historii przedstawionych w taki sposób, by angażowały wszystkie nasze zmysły, dogłębnie poznać Poznań i Poznaniaków. Blubry 6D, to miejsce w TOP 5 atrakcje Poznań i muzea dla dzieci Poznań.

3. Rogalowe Muzeum Poznania, to kolejne miejsce, gdzie poza poznaniem historycznych faktów, można czynnie uczestniczyć zajęciach edukacyjnych, a potem zjeść efekty swojej pracy. Dzieci i dorośli pod okiem profesjonalnych cukierników mają tu szansę samodzielnie wykonać osławione w całej Polsce Rogale Świętomarcińskie. Niezwykłe spotkania w Rogalowym Muzeum pozwalają dzieciom poznać nie tylko mnóstwo faktów dotyczących słodkości jedzonych w Poznaniu.

4. Muzeum Powstania Poznańskiego, to kolejne multimedialne muzeum w pełni angażujące dzieci do poznania najciekawszych faktów historycznych za pomocą świetnej zabawy. W muzeum tym obejrzymy dwa filmy ukazujące życie ludzi po pierwszej wojnie światowej, dzieci mogą tu wejść do historycznego tramwaju, obejrzeć z bliska czołg, do obejrzenia jest mnóstwo fotografii, a do wysłuchania wielu relacji świadków ówczesnych wydarzeń.

Jak widać nie trzeba bać się chodzić z dziećmi do muzeum a Poznań ma ogromną ofertę dla dzieci. Na mapie Poznania znajdziecie mnóstwo miejsc, które można śmiało nazwać muzea dla dzieci Poznań . Jeśli my pamiętamy muzea jako ogromne budynki z mnóstwem zamkniętych w gablotach eksponatów, to powinniśmy zmienić swoje nastawienie. Nowoczesne muzea dla dzieci i dorosłych są w pełni multimedialne, pozwalają nam w odczuć klimat pokazywanych czasów, stwarzają szansę do poszerzenia swojej wiedzy na wiele różnych tematów. Tego typu wycieczki potrzebne są dla dzieci w wieku szkolnym, co usprawnia ich edukację, dla dzieci w wieku przed szkolnym, by polubiły się uczyć i zafascynowały daną dziedziną nauki, a dla dorosłych, by zatarli przykre wspomnienia nudy z czasów, gdy byli dziećmi i zastąpili je nowymi, pełnymi dobrej zabawy.