Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Poznania dla dorosłych i dzieci

Atrakcje Poznania dla dorosłych i dzieci

Dodane 15 czerwca 2019

Stolica Wielkopolski słynie z wielu atrakcji dla całej rodziny. Można wybrać się tu na jeden dzień, cały weekend, a nawet długie wakacje, i nie odwiedzić nawet połowy z nich. Prezentujemy kilka pomysłów na spędzenie czasu w Poznaniu, a także na organizację urodzinowych imprez dla dorosłych i dla dzieci.

Niepowtarzalna atmosfera

Poznań jest na tyle znanym z polskich miast, że większość z nas zapewne choć raz w życiu go odwiedziła. Jest on jednak tak piękny i interesujący, że warto do niego powracać. Taka wycieczka to dobry pomysł na specjalne okazje. Jeżeli zdecydujesz, że w ten sposób chcesz spędzić swoje urodziny Poznań na pewno Cię nie zawiedzie. Już sam spacer Starym Miastem jest niesamowitą przygodą. Wizyta na Starym Rynku i zobaczenie na własne oczy poznańskich koziołków to punkty obowiązkowe.

Najlepsze poznańskie muzea

Sama przechadzka brukowanymi uliczkami o niesamowitej historii to dla niektórych za mało. Jeżeli i Ty należysz do grona tych osób, które na każdej wyciecze najchętniej odwiedzają muzeum Poznań jest miastem dla Ciebie. Możesz tu odwiedzić wystawy z niemal każdej dziedziny historii, kultury czy nauki. Obok popularnego Muzeum Narodowego w Poznaniu warte odwiedzenia są również: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Farmacji, Muzeum Uzbrojenia czy Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Poznań dla najmłodszych

Stolica Wielkopolski to bardzo dobry cel podróży dla całej rodziny. Jeśli więc planując rodzinne wyjazdy w pierwszej kolejności zwracasz uwagę na atrakcje dla dzieci Poznań będzie dobrym wyborem. Jedną z najbardziej znanych dziecięcych atrakcji jest oczywiście poznańskie zoo, w którym najmłodsi mogą na żywo zobaczyć egzotyczne zwierzęta z innych kontynentów. Równie ciekawym pomysłem jest wizyta w Rogalowym Muzeum, gdzie Twoja pociecha własnoręcznie wyrobi ciasto na słynne poznańskie rogale. Weekendowy wypad do Wielkopolski możesz podarować swojemu dziecku w formie prezentu na urodziny Poznań z pewnością na długo zapadnie mu w pamięci.

Więcej niż muzeum

Składając w mieście jedynie krótką wizytę, trudno zdecydować się na jedno konkretne muzeum Poznań ma ich przecież tak wiele. Wybór ten będzie tym trudniejszy, jeżeli jest to wycieczka rodzinna. Czasami zamiast tych najbardziej popularnych atrakcji warto wybrać coś innego, jak muzeum interaktywne. Tego typu atrakcje dla dzieci Poznań również ma w swojej ofercie. W takim miejscu można ponadto zorganizować dziecięcą imprezę. Jeżeli więc chcesz wyprawić swojemu dziecku niekonwencjonalne urodziny Poznań wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Organizacją całej zabawy chętnie zajmie się Blubry 6 d.

Gratka dla miłośników kuchni

Wizyta w Poznaniu będzie niepełna bez degustacji wspomnianych już rogali świętomarcińskich. Jeżeli wolisz odwiedzić dobrą restaurację zamiast muzeum Poznań przygotował dla Ciebie bogatą ofertę kulinarną. Koniecznie spróbuj takich specjałów jak pyry z gzikiem czy parzybroda. A może chcesz zorganizować tu urodzinowe przyjęcie? To doskonały pomysł! Wśród kulinarnych pomysłów na urodziny Poznań znajduje się w czołówce polskich miast.