Blubry6d Poznań logo Blubry6d Poznań atrakcje dla dzieci
Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Poznań – skarby Starego Miasta

Atrakcje Poznań – skarby Starego Miasta

Dodane 1 marca 2020

Poznańskie zabytki mogą zachwycać. Gdzie ich szukać? Najlepiej na Starym Mieście, które jest jednym z obowiązkowych punktów w programie każdej wycieczki po stolicy Wielkopolski. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Poznań? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym miejscu?

Z kart historii – poznańska starówka i jej dzieje. Jakie atrakcje Poznań ?

Stare Miasto jest jedną z najpiękniejszych i najstarszych zarazem dzielnic Poznania. Turyści zaglądają ba jego teren bardzo chętnie, gdyż nie brak tu ciekawych zabytków, przypominających o długiej historii tego miejsca. Już sam układ urbanistyczny przypomina o czasach rozbicia dzielnicowego, kiedy to książę Przemysł I założył lokował nowe miasto na lewym brzegu Warty, opuszczając tym samym starszy gród istniejący od X wieku na Ostrowie Tumskim. Starówka poznańska swój układ urbanistyczny zyskała w połowie XIII stulecia, i choć sporo od tego czasu się zmieniło, średniowieczny rodowód tej części Poznania do dziś jest doskonale widoczny. Wiadomo, że w okresie średniowiecza starówkę otaczały mury miejskie z czterema bramami i licznymi basztami. Przetrwały one do czasów pruskich, kiedy to – ze względu na dynamiczny rozwój miasta – nowe władze nakazały rozebrać te cenne pamiątki z czasów średniowiecza. Zachowało się za to wiele innych ciekawych obiektów, dzięki którym turyści w czasie wycieczki po Starym Mieście mogą nie tylko podziwiać piękne budowle, ale też poszerzać swą wiedzę na temat Poznania. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Stare Miasto w Poznaniu: jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Kto w czasie wycieczki po Poznaniu trafi na teren tutejszej starówki, ten na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać. Stary Rynek z renesansowym ratuszem jest bez wątpienia symbolem tej części Poznania. Dziś do wnętrza tej budowli może zajrzeć każdy z nas, gdyż dawna siedziba władz miejskich służy obecnie jako Muzeum Historii Miasta Poznania. Na Starym Rynku można też zobaczyć piękne fontanny oraz pręgierz. Plac ten otoczony jest dodatkowo pięknymi kamieniczkami, w których murach również czeka wiele atrakcji. Z pewnością warto zajrzeć do renesansowego domu, w którym czeka na gości Rogalowe Muzeum Poznania oraz do trzech kamienic, które przemieniono w Muzeum Instrumentów Muzycznych. Przy Starym Rynku w Poznaniu można też zwiedzić jedną z najważniejszych galerii sztuki w Polsce, znaną jako Galeria Miejska Arsenał. Muzeum Powstania Wielkopolskiego, urządzone w budynku służącym dawniej jako odwach, pałac Działyńskich z XVIII wieku oraz Zamek Przemysła – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po Starym Mieście warto poświęcić swój czas. Poznań może się tu również pochwalić takimi ciekawostkami, jak studzienka Bamberki, pomnik Koziołków oraz gmach Nowej Synagogi – jedną z nielicznych pamiątek po poznańskiej społeczności żydowskiej.

Atrakcje Poznań
Wybierając się do Poznania, koniecznie należy odwiedzić jedną z top atrakcji dla dzieci w Poznaniu, jaką są Blubry 6D – poznańskie legendy. Blubry 6D – to miejsce w którym na dzieci czekają magiczne okulary 3D i opowieść o poznańskich legendach oraz gwarze Poznania.

Zaplanowanie wycieczki po poznańskiej starówce nikomu nie sprawi większych problemów. Dogodny dojazd, doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz ogromny wybór lokali gastronomicznych – oto czynniki, dzięki którym turystyka może się tu doskonale rozwijać. A że atrakcji w tej części Poznania nie brakuje, turyści bardzo chętnie spędzają tutaj czas.P