Przekaz historyczny bywa czasem trudny w odbiorze. Odwiedzając Blubry 6D wysłuchacie dwóch legend związanych z dziejami Poznania, opowiedzianych nieco z przymrużeniem oka. To opowieści, w których fakty przeplatają się z wydarzeniami fantastycznymi. Ten baśniowy charakter sprawia, że brzmią one jak jedne z wielu bajek z morałem, które w dzieciństwie niejednego z Was tuliły do snu.


Blubry 6D Muzeum Poznań - atrakcje dla dzieci - zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym wraz z opiekunami w podróż po dawnych dziejach Poznania.

Lektor w języku polskim, angielskim, niemieckim lub hiszpańskim przeniesie Was do barwnego świata poznańskich legend. Poznacie Bolka i roztrzepanego kuchcika, dowiecie się czy mury Poznania udało się uratować przed najazdem wroga i dlaczego na ratuszowej wieży mieszkają dwa koziołki. Wszystko to w anturażu trójwymiarowych malowideł, których piękno w pełni docenicie włożywszy okulary z efektem 3D. Zobaczycie półtorametrową makietę poznańskiego ratusza, poczujecie zapach świętomarcińskich rogali i powiew wiatru. Usłyszycie charakterystyczną gwarę poznańską, spotkacie ruchome postaci, a Wasze kroki spowije tajemnicza mgła.

Atrakcje dla dzieci Poznań - doświadczycie mnóstwa pozytywnych emocji. Swoimi wrażeniami możecie dzielić się na głos, bez zbędnego skrępowania. Chcemy, byście niezależnie od wieku poczuli się beztrosko, jak dzieci.


W każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy. Ile prawdy jest w naszych poznańskich legendach możecie przekonać się odwiedzając Blubry 6D. Podczas seansu wprowadzamy do świata poznańskich legend oraz gwary poznańskiej.

Seans dla grupy zorganizowanej trwa ok. 30 minut. 

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z GWARY POZNAŃSKIEJ -

Tej, Wiaruchna! Witajcie na naszym fifnym fyrtlu!

Gwara poznańska należy do jednych z bardziej charakterystycznych gwar w Polsce. Gwarą mówi się nie tylko w samym Poznaniu ale i okolicach. Różne jej odmiany można usłyszeć w całej Wielkopolsce. Warsztaty mają przybliżyć dzieciom kulturę wielkopolską, ze szczególnym uzwględnieniem gwary. Głównym cele jest uświadomie uczestnikom w jak wyjątkowym regionie żyją i zaszczepienie miłości do wielkopolskiej tradycji.

Podczas warsztatów dowiecie się:
-Co to jest gwara?
-Skąd się wzięła?
-Kto jej używa?
-Jakie słowa należą do gwary?


Zajęcia realizowane są podczas przejścia naszym trójwymiarowym labiryntem.
Uczestniczycie aktywnie w niesamowitej przygodzie w 6D, gdzie również stajecie się bohaterami poznańskich legend.

CENNIK:
Dla grup zorganizowanych  przygotowaliśmy bilety w atrakcyjnej cenie 13 zł/ osoba (minimum 15 osób do 15 roku życia, 1 opiekun na 15 dzieci GRATIS) lub 15 zł (minimum 15 osób po 15 roku życia, 1 opiekun na 15 osób GRATIS)

Kontakt dla grup zorganizowanych: tel. 61 307 04 46 lub 737 796 440 

Ważne: Prosimy o nieplanowanie korzystania z toalety przez grupy - niestety ze względu na (lokalizację toalety w połowie labiryntu) oraz harmonogram rezerwacji nie ma takiej możliwości czasowej. Najbliższa toaleta miejska jest zlokalizowana około 100 m od Blubrów.


W przypadku pytań, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, by rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości.
Muzeum Poznań, atrakcje dla dzieci Poznań, koziołki Poznań.

 
 
Kontakt:
Tel.: 61 307 04 46
Mail: info@blubry6d.pl
Strony internetowe